Gelincik Çiçekçilik ve Tasarım - Gümüşsuyu - Beyoğlu - Taksim / İstanbul

Hakkımızda

 • "Her Çicek Bir Duyguyu İfade Eder"

  1950'li yılların sonlarından itibaren Çiçekcilik işiyle ugraşmaya baslayan Babamız Murat ERASLAN, 1975 yılında bugünkü Gelincik Çiçekcilik San.Tic.Ltd.Sti.'ni kurmuştur.

  Sektörde her zaman öncu olmuş, tecrübesi ve ustalığı ile çiçek kültürünün ve çiçekciliğin gelişiminde Türkiye'de çiçekçiliği her zaman ilerletmeye ve geliştirmeye gayret göstermiştir.

  Bu çalışmanın ve özverinin neticesinde, Murat ERASLAN "Gelincik Çiçek" olarak 1984 ve 1985 yıllarında katıldığı "Interflora Türkiye" çiçek tanzimi yarışmalarında iki sene üst üste 1. olmuş, Türkiye'yi Çiçek Tasarımı dalında 1984 yılında Belçika'da ve 1985 yılında Amerika'da gururla temsil etmiş ve sayısız ödül ve dereceler alarak Türkiye'nin tanıtımınada yardımcı olmuştur.

  Türkiye'de büyük bir medya gurubu tarafından 2005 yılında düzenlenen "Türkiye'nin En Iyi Çiçekci'si" yarışmasinda 1. seçilmiştir.

  Bundan dolayıdırki, 40 senedir Türkiye'deki kamu kuruluşlarına, sanatçılara, bireysel ve kurumsal global, büyük şirketlere yaratıcılıkla hizmet vermektedir.

  İşletmeyi bugün 2. kuşak olarak, Murat Eraslan'ın iki oğlu Cem ERASLAN ve Cenk ERASLAN devam ettirmektedir.

  Aranjman, Buket, Gelin Duvağı, Düğün Süsleme, Çelenk Herkes yapar, ancak kimse Gelincik gibi tasarlayamaz.

  Tasarımlarımızı yakından görmek için bir kahveye bekleriz...